Blog

Blog (7)

środa, 19 luty 2020 16:38

Instalacje fotowoltaiczne we Wrocławiu

Napisał

 Oferuje montaż oraz projekt instalacji fotowoltaicznych mieszkańcom miasta Wrocław i województwa dolnośląskiego. Nasza firma znajduje się w Opolu. Instalacje budujemy w oparciu o mikrofalowniki które mają zwykle dłuższą żywotność, ponieważ mikroinwertery są mniej obciążone. Najczęściej montujemy w takich miastach jak Wrocław, Opole, Poznań i Katowice, lecz jesteśmy również otwarci na współpracę z mieszkańcami pozostałych regionów kraju. Na wszystkie wykonane instalacje fotowoltaiczne, udzielamy gwarancji i świadczymy również usługi pogwarancyjne dla mieszkańców miasta Wrocław, Legnicy oraz innych polskich miejscowości.
Każda elektrownia słoneczna tworzona jest specjalnie na zamówienie Klienta, Po sporządzeniu audytu przygotowujemy y indywidualny kosztorys.. Jesteśmy specjalistami, dla których niestraszne są lukarny lub dachy kopertowe, dzięki technologii mikroinwerterów możemy zaproponować najnowsze rozwiązania. Zapewniamy projekt dostosowany do oczekiwań. A technologię dostosujemy i zamontujemy pod wskazanym adresem w mieście Wrocław i województwie dolnośląskim. W razie jakichkolwiek niedogodności poprawimy działanie instalacji w ramach gwarancji. Zachęcamy do kontaktu, jeśli masz jakiekolwiek pytania dotyczące budowy, działania, ceny oraz właściwości instalacji fotowoltaicznych i pracy mikroinwerterów – jesteśmy dostępni przez całą dobę i chętnie doradzimy wybór najlepszego produktu.

Możliwość rozbudowy - mikroinwertery umożliwiają łatwą rozbudowę poprzez dołożenie dodatkowych paneli. Nie jest to takie proste w wypadku falownika centralnego.

 

środa, 19 luty 2020 16:38

Instalacje fotowoltaiczne na Śląsku

Napisał

Modern Energy, z siedzibą w Opolu, oferuje nowoczesne zastosowanie tzw. mikrofalowników. Technologia ta polega na instalacji mikroinwertera tuż przy module fotowoltaicznym. Klientom ze śląska między innymi z miast: Katowice, Gliwice, Zabrze, Bytom, Częstochowa, Bielsko Biała. Jeśli od dawna zastanawiasz się nad instalacją solarną skontaktuj się z nami, by ustalić szczegóły inwestycji. Urządzenie może obsługiwać od jednego do kilku modułów maksymalnie cztery panele fotowoltaiczne. Technologia oparta na mikrofalownikach dedykowana jest do dachów z wieloma połaciami oraz zacienieniem. Montaż instalacji fotowoltaicznych wykonujemy na terenie śląska zapewniając serwis gwarancyjny i po gwarancyjny. Realizujemy również audyty pod wskazanym adresem dowolnym w mieście Katowice. Obsługujemy również pozostałe miasta województwa śląskiego, takie jak m.in. Chorzów, Sosnowiec, Gliwice, Zabrze, Częstochowa, Dąbrowa Górnicza i Ruda Śląska. W swojej ofercie posiadamy również instalacje z falownikami centralnymi oraz panelami polkrystalicznymi.

Zapraszamy do zapoznania się z pełną ofertą ModernEnergy. Chętnie odpowiemy na wszelkie pytania dotyczące naszych produktów.

Jako firma Modern Energy z siedzibą w Opolu inwestujemy w nowe technologie - instalacja fotowoltaiczne produkują prąd ze słońca. Montaż paneli fotowoltaicznych jest to korzystne zarówno dla naszych klientów jak i środowiska. Swoją technologię opieramy na mikrofalownikach. Jest no nowoczesne rozwiązanie coraz częściej stosowane, obniżające negatywne skutki zacienieni instalacji.

Mikrofalownik/mikroinwerter jest to innowacyjne urządzenie energoelektroniczne umożliwiające przetwarzanie energii pozyskiwanej z jednego panelu fotowoltaicznego bezpośrednio do sieci energetycznej. Urządzenie to doskonale nadaje się dla posiadaczy dachów skomplikowanych – o nierównomiernych kształtach bądź o nierównomiernym zacienieniu. Wykorzystanie licznych mikroinwerterów pozwala doskonale zbilansować produkcję energii z każdego źródła z osobna. Dodatkowo natychmiastowe przetwarzanie prądu stałego na przemienny zdecydowanie zwiększa bezpieczeństwo instalacji (w razie zwarcia łuk elektryczny dla prądu przemiennego szybciej wygasa). Rozwiazania te oferujemy mieszkańcom Opola i województwa opolskiego.

Technologia pozwala na zaprojektowanie wysokosprawnych urządzeń na tyle zminiaturyzowany, iż zasadne jest zamontowanie ich na tyle pojedynczego panelu fotowoltaicznego, takie rozwiązanie doskonale bilansuje produkcję energii pochodzącej z całego zestawu paneli fotowoltaicznych wchodzących w skład danej instalacji. Zapraszamy klientów z Kędzierzyna Koźla, Nysy, Kluczborka.

Modern Energy oferuje instalacje fotowoltaiczne osobom zamieszkującym Dolny Śląsk. Jeśli chcesz obniżyć rachunki za prąd zawsze, pomożemy Ci zaprojektować instalację na wymiar i dostarczamy je na Dolny Śląsk. Niezależnie od tego, czy mieszkasz we Wrocławiu, Wałbrzychu, Legnicy, Jeleniej Górze, czy mniejszej miejscowości, zaprojektowaną instalację na wymiar dostarczymy i zamontujemy na Dolnym Śląsku pod wskazany adres.

Gmina Skarbimierz zgodnie z Uchwałą Nr V/49/2019 Rady Gminy Skarbimierz z dnia 11 marca 2019 r. w sprawie zasad udzielania dotacji celowych na dofinansowanie kosztów inwestycji związanych z ochroną środowiska na terenie Gminy Skarbimierz, udziela dofinansowań do zakupu oraz montażu instalacji fotowoltaicznych, pomp ciepła, kotłów elektrycznych, paneli grzewczych, małych elektrowni wiatrowych.

Wysokość dofinansowania dla jednego wnioskodawcy wynosi (dla wszystkich instalacji wymienionych w § 1 w/w uchwały):
1. Dla osób fizycznych, przedsiębiorców i osób prawnych 40 %, jednak nie więcej niż 15.000,00 zł (piętnaście tysięcy złotych) na budynek.
2. Dla wspólnot mieszkaniowych 40 %, jednak nie więcej niż 4.000 zł (cztery tysiące złotych) na rodzinę.
3. Dla Kościołów i Związków Wyznaniowych 100 %, jednak nie więcej niż 120.000,00 zł ( sto dwadzieścia tysięcy złotych)

Pomagamy w załatwieniu wszystkich formalności!

środa, 27 marzec 2019 21:37

Ważne zmiany w przepisach!

Napisał

Od 1 stycznia 2019 obowiązuje ulga termomodernizacyjna, dzięki której każdy właściciel domu jednorodzinnego może odliczyć od podstawy podatku dochodowego do 53 tys. zł (z VAT) wydatków na instalację fotowoltaiczną.

To bardzo atrakcyjne rozwiązanie wspierające osoby fizyczne zarówno w energooszczędności, jak i energetyce prosumenckiej.

Dla kogo?

Podatnicy podatku PIT opłacający podatek według skali podatkowej (zarówno według stawki 18, jak i 32%), 19% stawki podatku liniowego oraz opłacający ryczałt od przychodów ewidencjonowanych, będący właścicielami lub współwłaścicielami jednorodzinnych budynków mieszkalnych, ponoszący wydatki na realizację przedsięwzięć termomodernizacyjnych.

Co?

Odliczyć można wydatki na materiały budowlane, urządzenia i usługi związane z realizacją przedsięwzięcia termomodernizacyjnego, a więc działań mających zabezpieczyć dom przed utratą ciepła, ma zmniejszyć zużycie energii potrzebnej do ogrzania (lub chłodzenia) budynku i podgrzania wody.

Ile?

Nie więcej niż 53 tys. zł.  Gdyby kwota odliczenia nie miała pokrycia w rocznym dochodzie podatnika, mógłby od dokonywać odliczeń w kolejnych latach. Jednak nie dłużej niż przez 6 lat.

Kontrakty terminowe na sprzedaż prądu wzrosły w ciągu roku o 60%. Są już pierwsze tego skutki – firmy energetyczne wypowiadają klientom firmowym umowy

Sposobem na obniżenie rachunków za prąd jest instalacja fotowoltaiczna. Produkuje ona energię wtedy, gdy biznes najbardziej jej potrzebuje. System daje właścicielowi możliwość kontroli procesu zarządzania pozyskiwaną energią i umożliwia optymalizację kosztów. Dostępna jest w atrakcyjnym kredycie lub leasingu, które stanowią koszt przedsiębiorstwa.