środa, 19 luty 2020 16:36

Modern Energy - inwestujemy w nowe technologie

Jako firma Modern Energy z siedzibą w Opolu inwestujemy w nowe technologie - instalacja fotowoltaiczne produkują prąd ze słońca. Montaż paneli fotowoltaicznych jest to korzystne zarówno dla naszych klientów jak i środowiska. Swoją technologię opieramy na mikrofalownikach. Jest no nowoczesne rozwiązanie coraz częściej stosowane, obniżające negatywne skutki zacienieni instalacji.

Mikrofalownik/mikroinwerter jest to innowacyjne urządzenie energoelektroniczne umożliwiające przetwarzanie energii pozyskiwanej z jednego panelu fotowoltaicznego bezpośrednio do sieci energetycznej. Urządzenie to doskonale nadaje się dla posiadaczy dachów skomplikowanych – o nierównomiernych kształtach bądź o nierównomiernym zacienieniu. Wykorzystanie licznych mikroinwerterów pozwala doskonale zbilansować produkcję energii z każdego źródła z osobna. Dodatkowo natychmiastowe przetwarzanie prądu stałego na przemienny zdecydowanie zwiększa bezpieczeństwo instalacji (w razie zwarcia łuk elektryczny dla prądu przemiennego szybciej wygasa). Rozwiazania te oferujemy mieszkańcom Opola i województwa opolskiego.

Technologia pozwala na zaprojektowanie wysokosprawnych urządzeń na tyle zminiaturyzowany, iż zasadne jest zamontowanie ich na tyle pojedynczego panelu fotowoltaicznego, takie rozwiązanie doskonale bilansuje produkcję energii pochodzącej z całego zestawu paneli fotowoltaicznych wchodzących w skład danej instalacji. Zapraszamy klientów z Kędzierzyna Koźla, Nysy, Kluczborka.